• שיקמה נחמן

חופש (לא) נותן תוצאות

אף אחד לא לועס עבורנו, אין טריק שיתאמן בשבילנו. יש לנו חופש לבחור בבריאות. וגם אם אנחנו בוחרים שלא לעשות כלום- זאת בחירה שלנו. הלוגו של הפרפר הוא חופש הבחירה, בסוף הפוסט הזה תוכלו להרוויח 200 ש"ח מתנה, רק צריך לענות על שאלה מגניבה.

חודש דצמבר היה חורפי השנה, וחוץ מגשם ותה ג'ינג'ר זכיתי לעשות שיחה חשובה. יש שיגידו שזאת ביקורת חריפה, אבל לקחתי את זה למקום טוב כאשר היתה לי תשובה טובה.

"אם יש חופש בחירה ואני בוחר לא בריא - אז.... מה הרעיון פה?" מרליס, חבר של סלע ושלי הוא יוגיסט רקדן ופילוסופ של מסעות טיפוס. לא מזמן עקבתי אחר בלוג מעולה שלו. מרליס שאל שאלה קשה. אם יש חופש "איפה המסגרת פה?!?".

אחרי השיחה, הסכמנו שחופש הוא בשלות והסכמה לבחור להיות במסגרת, אנחנו יכולים לבחור נכון מבלי להוכיח לעולם בכל רגע שיש לנו חופש לבחור גם אחרת. ויותר מכל, החופש התודעתי הוא היכולת לפרוץ את הגבולות שחשבנו שיש לנו.

משם נולד כוח- מוח, הצעד הבא לאנשים שרוצים לחקור את המרחב האינסופי של היכולות.

נעשה לעצמנו רק טוב אם נצעד קדימה. הלוגו של החופש לבחור בבריאות עשה מסע ארוך, התחיל כאיור מתוך תמונה שצילמתי. צילמתי תמונה של גרפיטי שציירתי בבסיס צבאי. השירות הצבאי שלי כמאמנת כושר הותיר אחריו גם כמה ציורי קיר. בהמשך בניתי את הפרפר מפירות וירקות, המשכתי בעיצוב דיגיטלי עד שהגעתי לנקודה שהייתי מרוצה.

הפרפר הזה התחיל כגולם ב2014. עד שנולד לו פרפר יותר פשוט. זה בא עם הטקסט החופש לבחור בבריאות. עם הזמן יצרתי גם גרסה לועזית NUTRISPORT

פתחתי קבוצה לחברים שמגדירים את עצמם כשוחרי בריאות- קראתי לקבוצה "מקדמי בריאות במשפחה". המשכתי לעבוד כדיאטנית ומאמנת כושר ולהעלות כל שבוע פוסט עם טיפ בריא. כאשר רופא המשפחה שלי ביקש ממני כרטיס ביקור הבנתי שצריך לחשוב "מה הלאה?". התחלתי לעבוד כעוזרת מחקר שבודק את הקשר בין סוג הפעילות הגופנית וזיכרון. ונחשפתי לספר מדעי שמציג עובדות מוכחות שיש אימון שניתן לעשות על מנת לשפר את הזיכרון. לא מדובר על תשחצים או לימוד שפה, אלא שימוש בחושים כמקפצה.