IMG_20190202_145228.jpg

מהי גמישות מנטלית?

גמישות מנטלית היא היכולת לחשוב בצורה לא קונבנציונלית. שימוש  יצירתי בדמיון יכול להפוך משהו אחד למשהו אחר. למשל אם אני אשנה את הפרספקטיבה שלי על ניקיון הבית אני עשויה ליהנות מאוד. העברת הכלים המלוכלכים למדיח- היא בעצם פעולה שהמטרה שלה היא חיזוק הרגליים שלי. לדעת להוציא דבר מהקשרו הוא מפתח להרגשה נפלאה. 

כאשר אני מתאמנת עם הבת שלי ברור לי שעשויים לקרות דברים לא צפויים והיא תשנה את דעתה באמצע. לכן אני בוחרת לקרוא לזה משחק תוך כדי תנועה- שתינו יותר רגועות ובפועל מתאמנות יותר.

giphy.gif
42910992_2050533391835751_16818341342651
43078624_2050533481835742_32962679824093

אימון כוח מוח

כולנו יודעים מה צריך לעשות, כלומר האתגר הוא לא מודעות. הדברים העיקריים שחוסמים אותנו הם שיפוט עצמי וחשיבה שלילית, וכמובן השעמום הנובע מחזרה על אותה תנועה בצורה שיטתית. המוטיבציה באימון כוח מוח מגיעה מתוך שפת האימון הפשוטה. מילים כמו הצלחה ושקידה - מעצימים אותנו ומעודדים התמדה. החזרה על מילים חיוביות, משפרת את תחושת המסוגלות. האימון מתבצע בקלות והמוח עסוק בלתרגם מילים לתנועות.

giphy.gif
IMG_1381.JPG

תגובות רגשיות והתנהגותיות

מה דעתכם גורם לנו לפחד מחיה?
1. למידה על סמך פחד של אנשים אחרים 
2. למידה כתוצאה מחוויות אישית מפחידה שאנחנו חווינו בעבר.

הגיבו לשאלות רבות יותר (אינסטגרם, טיק טוק פייסבוק) והגדילו את הסיכוי שלכם לזכות באימון כוח מוח אישי- זוגי או משפחתי.

החופש לבחור בבריאות
תזונה | כוח | מוח

AEFL4889.JPG
36460229_10155440987242624_6146536141211

אימון כוח מוח

שווה להשקיע בכוח מוח. המוח משפיע על תפיסת המציאות, על איך שנרגיש ומה שנעשה עם הגוף שלנו. המוח שלנו עובד כל הזמן, בעירות, בשינה ולא תמיד מקבל בונוס על שעות נוספות. וחוץ מזה אנחנו מתמודדים יום יום עם קונפליקטים אישיים, רגשיים, תזונתיים, מנטאליים ופיזיים. עם הקונפליקטים או בלעדיהם- תמיד יהיו לנו מחשבות. אנחנו לא שולטים במחשבות או ברגשות שהיו לנו בעבר, אבל אם נתאמן נשנה את החשיבה של מחר.

DSC_2870.JPG

דמיינו שאתם רוצים להרים את היד כדי לקלף תפוז, המוח מעביר פקודה ליד, והיד מעבירה למוח מסר חזרה "תפסתי". תאי העצב במוח הם כמו רשת של קורי עכביש, הם מעבירים מידע ממקום למקום. המידע יעבור בצורה טובה ומהירה אם רשת קורי עכביש תהיה חזקה וצפופה. תפקיד תאי העצב הוא העברת מסרים באמצעות אותות אלקטרוכימיים.

רשת קורי העכביש הם מערכת העצבים שמעבירה אותות חשמליים. בואו נדמיין שהאותות האלו הם סוס שדוהר על קורי העכביש. ככל שנאמן את הסוס בצורה טובה יותר - כך המהירות שלו תגבר. אנחנו רוצים סוס חזק שיוכל לרוץ בהרבה מסלולים וגם לפלס שבילים חדשים. אם הסוס יפלס לעצמו דרכים חדשות הוא יהפוך את רשת קורי העכביש לצפופה וחזקה. שימוש והפעלה של המוח ומערכת העצבים מחזקת קשרים עיצביים וגם יוצרת קשרים חדשים.

"אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים" אמר דוקטור סוס, כמה שהוא צדק. אמרנו שפעילות המוח תלויה בתדירות השימוש שלנו בו. אם ניקח את הסוס לרוץ במקומות מגוונים הוא יתחזק וימצא שדות חדשים. חשיפה חושית מגוונת מגרה את תאי העצב ומגדילה את ייצור גורמי הגדילה העצביים. לכן מומלץ לעשות דברים שונים ולהפעיל יום יום את החושים.

ומי שכבר משתמש במוח? 

אם אנחנו אפקטיביים בעבודה שלנו היא כבר פחות מאתגרת את המוח שלנו. כל יום, אנחנו חוזרים על אותו ריטואל קבוע. מגיעים לאותם מקומות, מריחים את אותם הריחות ומפעילים את המוח לפי התבנית השגרתית שאנחנו רגילים אליה.

 

העבודה שלנו בהחלט מעוררת חשיבה, אבל זוהי תבנית מחשבתית קבועה. 

אנחנו משתמשים הרבה באונה הקדם מצחית בעבודה היומיומית, אותם איזורים במוח מופעלים- וזה מה שהופך אותנו ליעילים. לדוגמא, אני מאוד יעילה בכתיבת תפריטים אבל זה הפך עם הזמן להיות קל כמו לשטוף כלים. זה כיף לעבוד בגינה אבל לא היינו רוצים לעסוק בגיזום- החיסרון בחזרה שיטתית על פעולה מוכרת הוא השיעמום. פעולה חזרתית כולה היות משעממת ואף מנוונת. 

סוס מרוץ מאומן וחזק מבטיח שמירה על רשת קורי עכביש חזקה וצפופה. אבל מה עושים כאשר הסוס רעב? צריך לקחת את הסוס למקום בו יש עשב. כמו שהסוס מסתדר לבד בטבע- גם למוח שלנו יש טריקים בשפע. תאי העצב מייצרים לעצמם חומרי הזנה והתחדשות הנקראים גורמי גדילה עצביים. חומרי ההזנה המוחיים האלו שומרים על תאי העצב. מה מעודד את תאי העצב לייצר לעצמם חומרי הזנה? כמות הייצור של גורמי הגדילה העיצביים תלוי במידת הפעילות של תאי העצב. במילים אחרות, פעילות המוח תלויה בתדירות השימוש שלנו בו.

Image by Robina Weermeijer

אנחנו לא תמיד רואים את זה... אבל השעמום בא לספר לנו משהו. אם התחלנו להשתעמם מהתחביבים שלנו- כנראה שזה הזמן לשנות מיקום או מצב. לדוגמא, חברה שלי שירה מנגנת בגיטרה, מלמדת ילדים ושרה. נגינה בטבע או במקום חדש בבית -משלב בין מוטוריקה עדינה, תפיסה מרחבית ושמיעה מוזיקלית. אם שירה תנגן בגיטרה כל יום במקום אחר -המוזה תבקר אותה יותר.

20140728_202410.jpg

כוח מוח היא שיטת אימון המפתחת יכולות מנטליות תוך כדי אימון כושר גופני. היתרון של הוספת מרכיב מנטלי לאימון הוא קודם כל גיוון. זה טוב לאנשים שאוהבים חידושים ועם נטייה להיות סקרנים. אימון כוח מוח יוצר דפוסי פעילות חדשים במעגלי תאי העצב החשמליים. שימוש מושכל במוח ובגוף יאפשר לנו להתפתח ולצמוח.

כוח מוח

לילדים או אנשים שרוצים להרגיש ילדים

המוח זקוק לגירויים מגוונים כדי להפעיל סימולטנית מספר אזורים. לכן יש חשיבות אמיתית לשינוי בשגרה היומיומית. מומלץ לבצע דברים שאנחנו אוהבים כל פעם עם בהרכב אחר של אנשים. כל אדם הוא אחר והאינטראקציה איתו תעורר בנו צד מסוים קצת יותר. יש אנשים שמעוררים בנו תגובה רגשית חזקה ויש אנשים שלא נאמר לידם מילה. יש אנשים שמעצבנים אותנו מאוד ויש כאלה שעושים לנו חשק לרקוד. כל אדם הוא מראה לצד מסוים שלנו באישיות או למפגש מעניין עם משהו שמצריך התמודדות. מודעות למצב תאפשר לנו להיות יותר רגועים, עצמה מנטלית היא כלי שימושי לחיים. 

בכל אימון יש שימוש קצת אחר בחושים- כלומר יש חשיפה לגירויים מגוונים. היתרון הוא שהקשרים העצביים מתחזקים ומופעלים במוח מספר אזורים. כל אימון כוח מוח הוא שונה ומבוסס על רצף של אפשרויות - קולות, צלילים, מרקמים וריחות. האימון עובר במהירות כי המוח עסוק בתרגום התנועות. 

התרגילים שאני אוהבת באימון כוח מוח הם רוטציה מנטלית ואני גם מתחברת מאוד לתרגול ווקאלי. אימון כוח מוח מבוסס על תשומת לב לפרטים הקטנים. משפר יכולות מנטליות כגון: חדות, מהירות תגובה, רגישות, גמישות מנטלית, חשיבה חיובית ויצירתיות, רוטציה מנטלית וראיה מרחבית.  

כושר תזונה ואימון מוחי- הם המפתח לשדרוג עצמי. עצמה מנטלית, חיזוק השרירים ומערכת החיסון שלנו, שיפור איכות השינה ומצב רוחנו. אימון כוח מוח מתאים לאנשים שמחפשים אימון שיש בו גיוון והנאה ורוצים לחשוב מחוץ לקופסא. אפשר לתפוס שתי ציפורים במכה. 

אם גם אתם מחפשים גיוון באימון - אימון כוח מוח הוא הפתרון! 

הריח של הגשם הראשון בסוף הסתיו, המרקם של פרווה רטובה של כלב שובב. המרקם והריח של חיבוק אדם אהוב הוא גירוי שלא ניתן לקבל בסרטון יוטיוב. השקעה של קצת זמן או תשומת לב לעולם המוחשי תוסיף לנו עניין, ריח וצבע לחיים. אולי זה זמן לאמץ חתול או כלבלב דג זהב? לחיה יש צרכים ורצונות, הטיפול בה מצריך המון רגישות. כשיש כלב או חתול אתה לא לבד- יש לך אחריות והתמסרות לחיית המחמד. הוכיחו מחקרית שליטוף חיות מוריד לחץ דם וגם מוריד דיכאון אצל אנשים שגרים לבדם. אפשר לבטא אכפתיות וחיבה - ליצור אינטאקציה נעימה עם חיה.

  בכל שאלה, מומלץ לכתוב