top of page
BRAIN POWER3.png

עסוקה?

כוח מוח

מכיוון שטיפוס היה הכלי הטיפולי החזק ביותר עבורי בתקופת האבל הבנתי כמה השפעה לאינטגרציה בין התהליכים הפיזיים לתהליכים המנטליים והרגשיים. לאחר שסיימתי לגייס תרומות לבניית קיר טיפוס לזכרו התחלתי להתרכז בחלום שלי: ליצור שפת אימון חדשה בעולם הכושר הגופני ולהטביע את המושג כוח מוח.

המחקר הזה על המוח, ניסויים וספרים על זיכרון ונוירוביקה הם תאוריה מקסימה- אבל צריך למצוא דרך להוציאה לפועל. וגם מה קורה כשאין כוח ומצב רוח להתאמן?

התחדשות מאגרי האנרגיה

Kitchen Meeting

תארי שזה לוקח 2 דקות ואפילו די נוח.

קוראים לשיטת האימון "כוח מוח".

 

אפשר לתרגל בבית או בעבודה, בכל גיל עם חברים או משפחה.

משתלב מצוין כחלק מהשגרה, אפשר באימון ואפשר בישיבה.

משחק שמפעיל את החושים ונותן הזדמנות לחבר בין אנשים.

 

יש לא מעט אנשים שמזניחים את הבריאות, כוח מוח נותן לך הזדמנות:

לשנות את תבנית החשיבה, להחליף תקיעות בתנועה והעצמה,

לשלב בקלות תזונה נכונה, להתמיד באימונים באהבה.

 

אם את רוצה לצאת לאימונים יותר בכיף, משחק מוח קטן יכול רק להוסיף. פתרון לישיבות משעממות, תרגול מנטלי של פוקוס, גמישות ויצירתיות. רצפים חיוביים לגוף ולמוח. מעניקים השראה ומעלים מצב רוח.

למה בכלל לאמן את המוח?

המוח עובד כל הזמן, אפילו כאשר אנחנו ישנים.
ואין שום בונוס על שעות נוספות...
אז למה
בכלל לאמן אותו? איך עושים את זה?
ומה היתרון שניתן להשיג מבחינת איכות חיים?

 
תאי העצב במוח הם כמו רשת של קורי עכביש, המעבירים מסרים שונים מהגוף למוח ובחזרה.

משהו מעניין קורה, המוח מבחין בכך- והגוף מגיב בהתאם.
לדוגמא, אני צועדת ברחוב ומריחה ריח מוכר ממסעדה חדשה באזור, אין לי זמן להיכנס אבל אני סקרנית לדעת מה בישלו. המוח מעבד את המידע ו-בום!  נזכרתי מאיפה הריח הזה מוכר לי. אני מריחה חמין כמו של סבתא רחל- והגוף מגיב בהתאם. הפה מתמלא בציפייה, הבטן מקרקרת והלב מתחיל להתגעגע.

לאמן את המוח

למה בכלל לאמן את המוח? ומה הקשר בין כוח ואימון מוח?

בואו לגלות את כל הסודות של כוח מוח

שיטת כוח מוח

​זה לא סוד שאנחנו חושבים באופן אסוציאטיבי, מגיבים רגשית לגירויים ופותרים קונפליקטים ביצירתיות. על מנת לשדרג את היכולות המופלאות האלו עלינו לאתגר את הגוף והמוח בשגרה היומיומית.

אני זוכרת שאמרו לי שכדי לשמור על הזיכרון צריך ללמוד שפה חדשה או לעשות תשחצים, לפתור סודוקו או לשחק ברידג'. בהתחלה לא אהבתי את זה, חשבתי שזה יכול להיות מתסכל וכרוך במאמץ רב.​

חיפשתי פתרון יותר קל, משהו שיעזור לי לעשות את הצעדים הראשונים. ואז קראתי ספר שנתן לי את התשובה שחיפשתי: ניתן לאמן את המוח תוך כדי החיים עצמם ובלי להשקיע זמן נוסף או להכריח את עצמנו לעשות משהו שלא מעניין אותנו. 

האהבה שלי לפעילות גופנית גרמה לי לשלב את התרגילים שהציעו בספר יחד עם תרגילי כוח שגם ככה תכננתי לעשות. עם הזמן המצאתי משחקי מוח בעצמי ושילבתי אותם בשגרת האימונים שלי. השילוב היה כל כך טבעי עבורי- גם פיתוח של כוח וגם אימון למוח. וכך נוצרה שיטת האימון "כוח מוח".

שיטת אימון כוח מוח היא שיטה ייחודית לחיזוק הגוף והחושים ולחידוד החשיבה והחושים. הסיסמא הנדושה של גוף ונפש חזקים מתאימה למה שמרוויחים אם מנסים. יש חשיפה לגירויים מגוונים. האימון עובר במהירות כי המוח עסוק בתרגום התנועות. היתרון לטווח הארוך הוא שיפור יכולות מנטליות כגון: 
• חדות    • מהירות תגובה    • רגישות    • גמישות מנטלית    • חשיבה חיובית ויצירתיות    • רוטציה מנטלית    • ראיה מרחבית.  

הריח של הגשם הראשון בסוף הסתיו, המרקם של פרווה רטובה של כלב שובב. המרקם והריח של חיבוק אדם אהוב הוא גירוי שלא ניתן לקבל בסרטון יוטיוב. השקעה של קצת זמן או תשומת לב לעולם המוחשי תוסיף לנו עניין, ריח וצבע לחיים. אולי זה זמן לאמץ חתול או כלבלב דג זהב? לחיה יש צרכים ורצונות, הטיפול בה מצריך המון רגישות. כשיש כלב או חתול אתה לא לבד- יש לך אחריות והתמסרות לחיית המחמד. הוכיחו מחקרית שליטוף חיות מוריד לחץ דם וגם מוריד דיכאון אצל אנשים שגרים לבדם. אפשר לבטא אכפתיות וחיבה - ליצור אינטראקציה נעימה עם חיה.

שיטת כוח מוח

שימוש בגוף ובמוח מעורר את מערכת העצבים, מחזק קשרים עיצביים וגם יוצר קשרים חדשים. כלומר, ככל שהרשת של קורי העכביש תהיה חזקה וצפופה יותר- כך המידע העיצבי יעבור במהירות ובאפקטיביות.

תאי העצב מייצרים לעצמם חומרי הזנה והתחדשות הנקראים גורמי גדילה עצביים. חומרי ההזנה המוחיים האלו שומרים על תאי העצב. מה מעודד את תאי העצב לייצר לעצמם חומרי הזנה? כמות הייצור של גורמי הגדילה העיצביים תלוי במידת הפעילות של תאי העצב. במילים אחרות, פעילות המוח תלויה בתדירות השימוש שלנו בו.

אמרנו שפעילות המוח תלויה בתדירות השימוש שלנו בו.
חשיפה חושית מגוונת מגרה את תאי העצב ומגדילה את ייצור גורמי הגדילה העצביים. לכן מומלץ לעשות דברים שונים ולהפעיל יום יום את החושים.

​הצבת מטרות לכשעצמה מסייעת לנו לאמוד את המצב שלנו בעיני עצמנו, לסייע בהעלאת ההערכה העצמית ולסגל כישורי תכנון וביצוע.
שימוש מגוון בחושים יוצר עניין וחשק שעשויים להשפיע לטובה על מצב הרוח.

ומי שכבר משתמש במוח? 

העבודה שלנו בהחלט מעוררת חשיבה, אבל זוהי תבנית מחשבתית קבועה. 

כל יום, אנחנו חוזרים על אותו ריטואל קבוע. מגיעים לאותם מקומות, מריחים את אותם הריחות ומפעילים את המוח לפי התבנית השגרתית שאנחנו רגילים אליה.
אנחנו משתמשים הרבה באונה הקדם מצחית בעבודה היומיומית, אותם איזורים במוח מופעלים- וזה מה שהופך אותנו ליעילים. לדוגמא, אני מאוד יעילה בכתיבת תפריטים אבל זה הפך עם הזמן להיות קל כמו לשטוף כלים. זה כיף לעבוד בגינה אבל לא היינו רוצים לעסוק בגיזום- החיסרון בחזרה שיטתית על פעולה מוכרת הוא השיעמום.

השעמום בא לספר לנו משהו. אם התחלנו להשתעמם מהתחביבים שלנו- כנראה שזה הזמן לשנות מיקום או מצב. לדוגמא, חברה שלי שירה מנגנת בגיטרה, מלמדת ילדים ושרה. נגינה בטבע או במקום חדש בבית -משלב בין מוטוריקה עדינה, תפיסה מרחבית ושמיעה מוזיקלית. אם שירה תנגן בגיטרה כל יום במקום אחר -המוזה תבקר אותה יותר.

הריח של הגשם הראשון בסוף הסתיו, המרקם של פרווה רטובה של כלב שובב. המרקם והריח של חיבוק אדם אהוב הוא גירוי שלא ניתן לקבל בסרטון יוטיוב. השקעה של קצת זמן או תשומת לב לעולם המוחשי תוסיף לנו עניין, ריח וצבע לחיים. אולי זה זמן לאמץ חתול או כלבלב דג זהב? לחיה יש צרכים ורצונות, הטיפול בה מצריך המון רגישות. כשיש כלב או חתול אתה לא לבד- יש לך אחריות והתמסרות לחיית המחמד. הוכיחו מחקרית שליטוף חיות מוריד לחץ דם וגם מוריד דיכאון אצל אנשים שגרים לבדם. אפשר לבטא אכפתיות וחיבה - ליצור אינטאקציה נעימה עם חיה.

המוח זקוק לגירויים מגוונים לכן יש חשיבות לשינוי בשגרה היומיומית

 

אינטרקציות חברתיות

מפעילות את המוח שלנו מכיוון שאנחנו מגיבים להתרחשויות והתנהגויות.

יש אנשים שמעוררים בנו תגובה רגשית חזקה ויש אנשים שלא נאמר לידם מילה. יש אנשים שמעצבנים אותנו מאוד ויש כאלה שעושים לנו חשק לרקוד. אם נשקיע זמן באנשים בדברים שאנחנו אוהבים כל פעם עם בהרכב אחר של אנשים. כל אדם הוא אחר והאינטראקציה איתו תעורר בנו צד מסוים קצת יותר.כל אדם הוא מראה לצד מסוים שלנו באישיות או למפגש מעניין עם משהו שמצריך התמודדות.

תרגול כוח מוח אישי מול אותם אתגרים יאפשר לנו ללמוד להיות יותר רגועים, כלי שימושי לחיים. 

אימון כוח מוח מתאים לאנשים שמחפשים עניין, גיוון והנאה. 

בואו לחשוב מחוץ לקופסא- ולתפוס שתי ציפורים במכה. 

להצטרפות

בואו לחשוב מחוץ לקופסא- ולתפוס שתי ציפורים במכה. 

bottom of page